بيشتر
1397/1/22 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اگر مردم به کتابخانه ها نیامدند کتابخانه های عمومی می توانند به دیدار مردم در منازلشان بروند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیکبخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و گفتگو کرد.

نیکبخش در این دیدار با اشاره به نقاط مشترک دو سازمان، تعامل و همفکری در امر ترویج کتاب و کتابخوانی را ضروری دانست و از حسن نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به این امر تقدیر و تشکر کرد.

وی بیان داشت: حمایت و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از سازمانهای عامل در حوزه‌ی فرهنگ می تواند کمک شایانی به اجرای برنامه های اداره کتابخانه ها نماید.

نیکبخش ادامه داد: حضور فعال شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در زندگی مردم فرصتی است که با استفاده از روشهای مناسب می توان از آن به نفع کتابخوانی بهره برد. ا کتابخانه‌های عمومی ظرفیتهای بالقوه ای هستند که استفاده درست از آنها می‌تواند برخی از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه را مرتفع کنند. اگر مردم به کتابخانه ها نیامدند، با استفاده از همین فضا می‌توانیم به منازل آنها برویم و با تمهیداتی به مرور آنها را به سمت کتابخانه ها سوق دهیم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار ضرورت توجه به کتابخوانی در ارتقاء فرهنگ فردی و اجتماعی را یادآوری کرده و گفت: حمایت از فعالیتهای عرصه کتاب و کتابخوانی یکی از اولویت های برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در این راستا باید بتوانیم خود را با شرایط موجود بروز نگه داریم.

وی ادامه داد: کتابهای دیجیتال در فضای کنونی علاقه مندان خوبی دارد و همین یکی از بسترهای مناسب برای فعالیتهای متنوع در عرصه کتابخوانی است که می توان به نحو احسنت از آن بهره جست.

در پایان ضمن بیان دغدغه های دو سازمان در امر ترویج کتاب و کتابخوانی، راههای همکاری و تعامل در این خصوص مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 245
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما