بيشتر1396/4/14 چهارشنبه بعد از اقدام خیرخواهانه دو کتابدار مریوانی اتفاق افتاد اهدای یک جلد کلام الله مجید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به زوج کتابدار رهبر معظم انقلاب پس از اقدام خیرخواهانه زوج کتابدار مریوانی در اختصاص هزینه های مراسم عروسی به کودکان یتیم مریوانی یک جلد کلام الله مجید به ایشان اهدا کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، زوج کتابداری که جشن ازدواج خود را در کتابخانه روستای سردوش کردستان برگزار و هزینه جشن عروسی خود را صرف امور خیریه کردند در هفته جاری یک جلد کلام الله مجید از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی هدیه گرفتند.

 

در صفحه اول این قرآن کریم این جمله به قلم مقام معظم رهبری نوشته شده است:

بسمه تعالی

اهداء به زوج عزیز کتاب دوست.

مبارک باشد انشاء الله

سیدعلی خامنه ای

چندی پیش محمدتوانا حسینی در اقدامی پسندیده هزینه مراسم عروسی خود را به کودکان یتیم مریوانی هدیه و جشن ازدواج خود را همراه همسر خود در کتابخانه روستای سردوش در نهایت سادگی برگزار کرده بود. مراسم عروسی این زوج کتابدار نیز در فضایی معنوی و با حضور نزدیکان و همچنین اعضای فعال کتابخانه عمومی روستای سردوش و به دور از هرگونه تکلف برگزار شد.

 

زوج کتابدار مریوانی پس از دریافت یک جلد کلام‌الله مجید با دست خط مقام معظم رهبری، عنوان کردند: لطف مقام معظم رهبری به ما باعث شد تا در مسیر حرکت خود در حوزه کتاب و کتابخوانی ثابت قدم شویم.

 

محمدتوانا حسینی درباره دریافت این هدیه گفت: روز شنبه ۱۰ تیرماه بود که از طرف روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با من تماس گرفتند و از برگزاری جلسه‌ای در روز ۱۲ تیرماه (یعنی ۲ روز بعد) با حضور دبیرکل نهاد در تهران خبر دادند و از من و همسرم دعوت کردند تا در این جلسه‌ شرکت کنیم. ابتدا چون کارها و مسئولیت‌های بسیاری در کتابخانه داشتیم، در آمدن به تهران تردید داشتیم، ولی وقتی گفتند که جلسه فوری است و لازم است که ما در آن حضور داشته باشیم، قبول کردیم.

 

وی افزود: من تلاش‌های بسیاری برای تأمین نیازهای کتابخانه روستایمان انجام دادم که پس از برگزاری مراسم ازدواج‌مان در این کتابخانه و اختصاص هزینه‌های عروسی به امور خیریه، هدایایی از طرف برخی نهادها و دستگاه‌ها برای کتابخانه دریافت کردم؛ طبیعتا من و همسرم تصور می‌کردیم که دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هم هدایایی از این دست برای تأمین نیازهای کتابخانه‌ ما در نظر گرفته‌اند، که البته همین اتفاق هم افتاد؛ اما هدیه اصلی ما در این دیدار چیزی بود که اصلا توقع آن را نداشتیم.

 

حسینی درباره احساس خود از دریافت هدیه رهبر انقلاب به ایشان، گفت: وقتی آقای مختارپور این هدیه را به دست من دادند، وقتی که آن را خواندم هنوز هم متوجه نشده بودم که جریان چیست و این هدیه از طرف کیست، تا اینکه در کنار یادداشت نام مبارک مقام معظم رهبری را دیدم و از این بابت بسیار شوکه شدم. در روزهای اخیر از طرف مراکز مختلفی مورد تقدیر قرار گرفتیم و هدایای مختلفی دریافت کردیم، اما یک جلد قرآنی که با دست خط رهبر انقلاب دریافت کردیم بهترین هدیه بود و با هیچ یک از هدایای قبلی قابل مقایسه نیست.

 

دلنیا جهانی نیز درباره تقدیر ویژه رهبری عنوان کرد: تقدیرهایی که از سوی مدیران و مسئولان استانی از ما صورت گرفت، باعث تشویق ما و رونق فعالیت ما شد و امروز که از سوی شخص اول مملکت به این صورت مورد تقدیر قرار گرفتیم، در مسیر حرکت خود در حوزه کتاب و کتابخوانی ثابت قدم شدیم و بدون شک این هدیه تأثیر صدچندانی در فعالیت‌های ما و رونق کتابخوانی در روستای ما خواهد داشت. همچنین بیش از پیش بر خود لازم می‌دانیم که از مطالب کلام‌الله مجید استفاده کنیم و بسیار خوشحال هستیم که در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که رهبر آن تا این حد به موضوع کتاب و کتابخوانی اهمیت می‌دهند.

 

وی ادامه داد: همانطور که ما از دریافت این هدیه بسیار خوشحال شدیم، بدون شک خانواده‌های ما و اهالی روستای ما نیز از این اتفاق ارزشمند بسیار خوشحال خواهند شد. ما از دبیرکل نهاد هم بسیار سپاسگزاریم؛ چراکه کار ایشان برای دریافت این هدیه از مقام معظم رهبری برای ما بسیار ارزشمند بود.

 

محمدتوانا حسینی ضمن تشکر از حمایت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد: در دیداری که با مسئولان نهاد داشتیم، برخی از نیازهای‌ موجود برای کتابخانه روستایمان را شامل تجهیزات، منابع و ساختمان کتابخانه مطرح کردیم که دبیرکل نهاد نیز قول مساعد برای تأمین این نیازها را دادند.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 542
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما