بيشتر

1397/1/26 يكشنبه در بازدید رییس هیات مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران از کتابخانه عمومی سید افضل موسوی زنجان راههای همکاری مشترک کتابخانه های عمومی و شرکت صنایع خالص سازان روی مورد برسی قرار گرفت
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، یوسف مرادلو رییس هیات مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران و مدیرعامل شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان و هیئت همراه با حضور در کتابخانه عمومی مهندس سید افضل موسوی از بخشهای مختلف این کتابخانه بازدید نموده و  تعداد 400 نسخه کتاب نیز به کتابخانه های عمومی استان اهداء کردند.
مرادلو در این بازدید و نشست مشترکی که در محل سالن جلسات کتابخانه برگزار گردید، ضمن تقدیر از برگزاری فعالیتهای فوق برنامه در کتابخانه و تشکر از خیّر و بانی احداث کننده کتابخانه اظهار داشت: خداوند خود بزرگترین تربیت کننده بشریت است که بالاترین ارمغانش کتاب است، بنابراین کتابداران و متولیان ترویج کتاب و کتابخوانی همگی دارای جایگاه معنوی بالایی هستند و باید این موهبت را ارج گذاشت.
رییس هیات مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران تصریح کرد: همه انبیاء و اولیاء برای آگاهی بخشی به انسان آمده اند تا بشر بداند برای چه به این کره خاکی آمده است. پس آگاهی سهم بزرگی در تعالی انسان دارد، اما آگاهی باید با ایمان و باور همراه باشد. خیلی مواقع انسانها آگاهند، ولی به آنچه می دانند ایمان ندارند و همین باعث می شود که نتوانند درست تصمیم بگیرند، اما انسانی که به آگاهی خود هرچند اندک ایمان داشته باشد همان برایش راه گشا خواهد بود.
وی در ادامه گفت: کتابخانه های عمومی نقش مهمی در آگاهی رسانی، ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دارند.
مرادلو همچنین با اشاره به علاقه مندی خود به حوزه کتابخوانی تصریح کرد: شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان آماده همکاری و مشارکت با کتابخانه های عمومی در زمینه برنامه ها و فعالیتهای ترویجی حوزه کتاب و کتابخوانی می باشد.
در ادامه این نشست امیرعلی نیکبخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن تقدیر و تشکر از حضور رییس هیات مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران و مدیرعامل شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان و هیات همراه در کتابخانه عمومی سید افضل موسوی، به بخشی از فعالیتها و برنامه های کتابخانه های عمومی در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی مانند نشست های کتاب‌خوان، جلسات قصه گویی، مسابقات کتابخوانی و.. اشاره کرد و گفت در راستای ترویج فرهنگ سنت حسنه اهدای کتاب، هشتمین جشنواره اهدای کتاب و اهدای دانایی اسفند ماه سال 96 در کتابخانه های عمومی برگزار و تعداد قابل توجهی کتاب توسط خیرین به کتابخانه های عمومی اهداء گردید.
ایشان در این نشست با اشاره به علاقمندی و همچنین برنامه های خوب مجموعه شرکت خالص سازان روی زنجان در زمینه ترویج کتابخوانی اعم از ایجاد کتابخانه و ایستگاههای کتاب در برخی مراکز، خواستار همکاری و تعامل بیشتر این شرکت با اداره کتابخانه های عمومی شد.
در پایان این نشست رییس هیات مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران و هیات همراه با حضور در بخش کودک کتابخانه در برنامه قصه گویی کتابخانه شرکت نموده و تعدادی کتاب کودک نیز به کودکان حاضر در برنامه اهدا نمودند.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 252
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما