بيشتر
1396/10/17 يكشنبه فرماندار شهرستان ایجرود در انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کتابخانه های عمومی نقش موثری در ترویج علم و کاهش آسیبهای اجتماعی دارند جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایجرود به ریاست بیات فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایجرود چهارشنبه 13 دی با حضور بیات فرماندار شهرستان و نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان در محل کتابخانه عمومی بقیه الله روستای ینگی کند سیدلر برگزار شد.
 
تبیین و تشریح برگزاری هشتمین جشنواره  اهدای کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان و ارائه گزارش از برنامه های پیشنهادی ایام الله دهه فجر در کتابخانه های عمومی شهرستان از محورها و دستور کار این جلسه بود.
در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیات کلام الله مجید،  کتاب سیزده ساله ها نوشته هادی شیرازی خاطراتی از رزمندگان نوجوان نشر شهید کاظمی توسط آقای داود دوستی معرفی و در ادامه مصوبات جلسه قبل توسط نظری رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارایه گردید.
 
سپس بیات فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با اشاره بر اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در فرایند توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع، بر لزوم هم افزایی و مشارکت ادارات شهرستان و شوراهای اسلامی شهر و روستا در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاکید کردند.
بیات سپس بر نقش تاثیر گذار کتابخانه های عمومی در ترویج علم و کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی اشاره کرده و توجه به کتاب و کتابخوانی را نوعی سرمایه گذاری فرهنگی عنوان کردند.
وی خاطر نشان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی در سالهای اخیر فعالیتهای خوب و موثری در حوزه فرهنگ سازی امر کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه داشته است.
فرماندار شهرستان ایجرود در ادامه بر لزوم همکاری شهرداریهای زرین آباد و حلب در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از در آمد شهرداریها تاکید کرده و از کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه فرهنگی نام بردند.
 
در ادامه امیر علی نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن تقدیر از  حمایت ها و نگاه ویژه فرماندار شهرستان بر حوزه کتاب و کتابخوانی، گزیده ای از فعالیتها و برنامه های کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از جمله برگزاری نشستهای کتاب‌خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، قصه گویی برای کودکان و برگزاری مسابقات کتابخوانی اشاره کردند.
ایشان سپس به مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اشاره کرده و گفت، 17 دستگاه فرهنگی در این زمینه مشخص شده و در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی تلاش خواهند کرد..
نیک بخش سپس به برگزاری هشتمین جشنواره اهدای کتاب، اهدای دانایی در اسفند ماه اشاره کرد و گفت: در راستای فرهنگ سازی امر اهدای کتاب ، هشتمین جشنواره اهدای کتاب توسط کتابخانه های عمومی در اسفند ماه برگزار خواهد شد و شهروندان می توانند کتابهای مازاد خود را به کتابخانه های عمومی اهداء نمایند.
در ادامه نیز اعضای جلسه، پیشنهادات و راهکارهای خود را ارایه نموده و در پایان فرماندار و دیگر اعضای انجمن از بخشهای مختلف کتابخانه عمومی بقیه الله بازدید و با امکانات و خدمات کتابخانه آشنا شدند.
 
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 269
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما