بيشتر
1396/9/14 سه‌شنبه فراخوان چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اعلام شد به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، فراخوان شرکت در چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اعلام شد
جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، طرحی است که به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار می‌شود.
 
مجموعه فعالیت‌های فرهنگی – ترویجی مرتبط با کتابخوانی که با مشارکت‌های مردمی‌، نهادها و سازمان‌های فعال روستاییان و عشایر اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه‌ریزی شده است، می‌تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد. در هر برنامه، اعم از اجرا شده یا پیش‌بینی شده، باید اهداف، شیوه اجرا، نهادهای مشارکت‌کننده و نحوه تامین بودجه آن مشخص شود.
 
برای شرکت در جشنواره، ضروری است مجموعه فعالیت‌ها، برنامه‌ها، مدارک و مستندات با امضای دهیار، رییس شورای اسلامی و مسئول کتابخانه یا متولی طرح‌های کتابخوانی، به همراه فرم‌های تکمیل شده، تا پایان وقت اداری روز دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۶به دبیرخانه استانی جشنواره مستقر در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها یا به صورت مستقیم به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال شود.
 
برنامه‌های ارسالی می‌تواند شامل این مجموعه فعالیت‌ها باشد: یک/ اقدامات زیربنایی شامل تاسیس نهادهای مرتبط به کتابخوانی ازجمله کتابخانه، واگذاری زمین، تامین تجهیزات و امکانات زیربنایی. دو/ فعالیت‌های ترویجی شامل برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و هر فعالیتی که به نحو مبتکرانه و خلاقانه‌ای به ترویج کتاب و کتابخوانی بینجامد.
 
برای انتخاب روستاها و عشایر برگزیده دوستدار کتاب، شاخص‌هایی در نظر گرفته می‌شود مانند این موارد: متناسب با نیازهای محلی، آیین‌های بومی و ارزش‌های دینی و ملی باشد، تاثیرات پایداری در ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی داشته باشد، از تازگی و کیفیت در محتوا و شیوه اجرا برخوردار باشد، پوشش جمعیتی مناسب داشته باشد و به خصوص زنان، کودکان و نوجوانان را مورد توجه قرار دهد و
 
هیات داوران جشنواره از میان نامزدهای نهایی، ۱۰روستا یا گروه عشایری برگزیده را به عنوان «دوستدار کتاب» معرفی خواهد کرد و این روستاها و عشایر در مراسمی با حضور شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی کشور در تهران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
 
فراخوان شرکت در این رقابت فرهنگی به همراه شیوه‌نامهها و فرم‌های مربوطه، در نشانی اینترنتیhttp://bookpromotion.ir/ قابل دسترس است.  
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 163
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما