بيشتر1396/8/10 چهارشنبه استاندار زنجان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان تاکید کرد دستگاههای فرهنگی باید در جهت توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی مشارکت فعالی داشته باشند جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان زنجان، صبح روز چهارشنیه دهم آبان با حضور مهندس درویش امیری استاندار زنجان و رییس انجمن کتابخانه های عمومی استان، طهماسبی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، و دیگر اعضای انجمن در محل سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، استاندار زنجان در این جلسه بر توجه جدی به نیازهای مطالعاتی مراجعین کتابخانه ها بخصوص جوانان تاکید کرده و اظهار داشتند، در شرایط کنونی ظهور و بروز پدیده های نوینی مثل شبکه های اجتماعی بر فاصله گرفتن مردم از کتاب و کتابخوانی تاثیر گذاشته است و باید در این راستا برنامه ریزیهایی صورت بگیرد.

اسدالله درویش امیری با بیان اینکه زنجان در بهره گیری از مساعدت و مشارکت خیرین در بخش های مختلف ظرفیت های مناسبی دارد، افزود: باید در حوزه کتابخانه های عمومی نیز جهت توسعه کتابخانه ها و گسترش فرهنگ کتابخوانی از ظرفیت های خیرین به نحو احسن استفاده شود.

رییس انجمن کتابخانه های عمومی استان بر لزوم مشارکت و همراهی دستگاههای فرهنگی استان در امر توسعه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و اظهارداشت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای در اختصاص اعتبارات به دستگاههای فرهنگی دارد و لازم است دستگاهها نیز در کنار یکدیگر در پیشبرد برنامه های فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی تلاش کنند.

نیک بخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان نیز در این جلسه به برنامه های پیش بینی شده برای هفته کتاب در استان اشاره کرد و گفت: در مجموع 300 برنامه طی هفته کتاب و کتابخوانی در سطح 92 کتابخانه عمومی سطح استان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: این برنامه ها از 20 آبان لغایت 2 آذر در کتابخانه های عمومی استان اجرا خواهد شد.

امیرعلی نیکبخش افزود: تجلیل از کتابداران و کتابخوانان، عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی در 24 آبان همزمان با روز کتاب و کتابخوانی، برگزاری مسابقات فرهنگی و نشست های کتابخوان از جمله برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در استان زنجان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته از پیش بینی در آمد 130 میلیارد ریالی از منابع درآمدی انجمن کتابخانه های عمومی استان، حدود 90 درصد آن محقق شد، اظهار کرد: میزان درآمد برای سال جاری نیز حدود 135 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی، نیم درصد شهرداری ها، حق عضویت، کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی پیش بینی شده است.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 309
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما