صفحه اصليتصوير هامتون عموميمنو اشيا افقيورود كاربران

كتابخانه شهداء دندي
  
كتابخانه شهداء دنديكتابخانه عمومي شهداء دندي در سال 1374 در زميني به مساحت 2053 متر مربع و با زيربناي 406 متر مربع در خيابان معلم افتتاح گرديده است. اين كتابخانه ازنظر درجه بندي فرهنگي كتابخانه ها درجه 7 محسوب مي شود و شامل بخشهاي سالن مطالعه، مخزن، بخش امانت، بخش كودك، بخش مرجع، بخش نشريات، بخش ديداري – شنيداري و نمازخانه مي باشد.
منابع كتابخانه:
   كتابخانه عمومي شهداء تا تاريخ (30/7/91) داراي 14864 نسخه كتاب است كه به صورت قفسه باز قابل استفاده اعضا مي باشد. كتابها به زبان فارسي و بخشي نيز به زبانهاي عربي، تركي و انگليسي است.
بخش امانت:
   بخش امانت با استفاده از نرم افزار نمايه و همچنين جستجو از طريق عنوان، سرشناسه، موضوع و ساير مشخصات كتابشناختي به مراجعان ارايه خدمت مي‌كند. هر عضو مي تواند 3 الي 5 جلد كتاب را به مدت 14 روز به امانت بگيرد و اين مدت به صورت حضوري و يا تلفني قابل تمديد مي باشد. اين كتابخانه همچون ساير كتابخانه هاي عمومي مجهز به نرم افزار نمايه مقالات مي باشد كه مراجعان مي توانند مقالات مورد نياز خود را در موضوعات مختلف جستجو كنند.
بخش كودكان و نوجوانان:
   كتابخانه شهداء به دليل كمبود فضاي كافي، بخش كودك مجزا ندارد و بخش كودكان در قسمتي از سالن مطالعه قرار گرفته و به صورت مطلوبي تزيين شده است. بخش كودك داراي 1045 نسخه كتاب مي باشد كه مختص كودكان است به صورت باز نگهداري مي شود.
بخش ديداري – شنيداري:
   اين كتابخانه هم اكنون داراي بيش از 440 عنوان لوح فشرده قابل امانت است. اين منابع شامل مواد آموزشي، نرم افزار هاي قرآني، فيلم هاي آموزنده و سرگرمي است و حداكثر به مدت 5 روز در اختيار اعضاء قرار مي گيرد.
بخش مرجع:
   بخش مرجع در كنار مخزن كتابخانه و در قفسه هاي مجزا به صورت مخزن باز در اختيار اعضا و مراجعان مي‌باشدو اين امر باعث سهولت در استفاده از اين منابع شده است.
بخش نشريات:
   در اين بخش نشريات رسيده به كتابخانه پس از ثبت، جهت استفاده مراجعان در قفسه قرار مي گيرد. كتابخانه با 4 روزنامه پر تيراژ و 68 مجله (هفته نامه، ماهانه، فصلنامه و گاهنامه در زمينه هاي موضوعي مختلف: ادبي روانشناسي، فلسفي، سياسي اجتماعي و ...) اشتراك دارد.
بخش مسابقات فرهنگي:
   اين بخش وابسته به شبكه كتابخوانان حرفه اي است و كليه كتب ارسالي از نهاد براي انجام مسابقات فرهنگي در اين قسمت قرار دارد كه كتب ويژه هر ماه با آغاز مسابقات آن ماه براي نمايش بيشتر و استفاده مراجعين در معرض ديد قرار مي گيرد، تا اعضا بتوانند بهتر در جريان منابع مسابقه قرار گيرند.
مدارك لازم جهت عضويت:
1- يك قطعه عكس
2- اصل و كپي فيش تلفن منزل
3- كارت شناسايي معتبر
4- مبلغ 15000 ريال
عضويت خانواده هاي محترم شهدا، جانبازان و آزادگان، همچنين خانواده هاي تحت پوشش بهزيستي و كميته امداد امام خميني، اعضاي فعال بسيج و خردسالان عزيز رايگان است.
ساعت كاري كتابخانه:
كتابخانه همه روزه (به غير از تعطيلات رسمي) از ساعت 30/7 الي 30/12 صبح و 14 الي 17 عصر آماده ارائهخدمات به مراجعين محترم است.
اعضاء:
كتابخانه عمومي شهداء دندي تا تاريخ (30/07/91) داراي  825نفر عضو فعال مي باشد.
آدرس: شهرستان ماهنشان – شهر دندي خ بخشداري (معلم). تلفن: 3522174-0242
بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما