منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
تصوير ها
کتابخانه عمومی شهریار
منو اشيا عمودي
ورود كاربران
کتابخانه عمومی شهریار
کتابخانه عمومی شهریار

کتابخانه عمومی شهریار واقع در روستای قلعه حسینیه، در شهریور 1378 در هفته دولت افتتاح گردیدو از تاریخ 01/06/1378 شروع به کار کرد. کتابخانه مذکور در روستایی واقع است که بیشتر ساکنان آن
افراد تحصیل کرده می باشند. کتابخانه شهریار در منطقه ای قرار دارد که 1باب مهدکودک، 2 باب پیش دبستان، 1 باب ابتدایی مختلط، 1 باب راهنمایی، 1 باب متوسطه، پایگاه بسیج محلات خواهران و برادران و یک باب مسجد و حسینیه در این منطقه واقع شده است. این کتابخانه دارای 1129 مترمربع مساحت و 265 مترمربع زیربنا بوده و دارای 2 سالن مجزا برای خواهران و برادران برای فعالیت همزمان در طول روز به مدت 5 ساعت با ظرفیت 60 نفر می باشد.  تعداد اعضای فعال این کتابخانه 281 نفر می باشد. این در حالی است که تعداد مراجعین خواهر در این ماه 800 نفر و برادران 600 نفر می باشد.

منابع :
کتابخانه دارای تعداد 7888 نسخه کتاب ثبت شده است . و همچنین بخش دفاع مقدس، بخش کودکان و بخش کتب کمک درسی به صورت مجزا تفکیک گردیده است.


مرجع :
بخش مرجع کتابخانه دارای منابع مرجع غنی برای پاسخگویی به سوالات مراجعین می باشد، که استفاده از این منابع در داخل سالن مطالعه امکان پذیر است.دیداری – شنیداری :
بخش دیداری و شنیداری کتابخانه عمومی شهریار نیز با دارا بودن 100 عنوان منبع آماده خدمات رسانی به مراجعین محترم میباشد.
 
بخش کودکان :
بخش کودکان کتابخانه شهریار دارای 1500 نسخه کتاب کودک ثبت شده می باشد که دارای امانت ماهیانه به طور میانگین داخل سالن 400 جلد و خارج سالن 800 جلد می باشد، بخش کودکان به صورت مجزا دارای فعالیت های فوق برنامه شامل قصه گویی، نقاشی، انجام کاردستی، و نظایر آن بوده و به طور مستمر به فعالیت خود ادامه می دهد. و همچنین بچه های مهد بهاره در کتابخانه برای برپایی کلاسقصه گویی، نقاشی و انجام کاردستی هر هفته به مدت یک روز در کتابخانه حضور دارند .


نشریات :
بخش نشریات  شامل شامل 20 عنوان نشریه در موضوعات مختلف می باشد.

دفاع مقدس :
این بخش با دارا بودن بیش از 300 نسخه کتاب از دیگر بخش های مورد نیاز مراجعین می باشد.

برگزاری مسابقه و کلاس های آموزشی  :
در این کتابخانه علاوه بر برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقاشی در مناسبت های مختلف، کلاس های آموزشی برای مادران، دانش آموزان برگزار می کند.

آدرس کتابخانه :
روستای قلعه حسینیه، میدان شهدا، خیابان شهید محمدی، پلاک 451
تلفن : 02435584410
  آدرس وبلاگ :  shahriyarlib78@blogfa.com 
 
ررایانامه  :shahriyarlib78@gmail.com     
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما