منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
تصوير ها
متون عمومي
منو اشيا عمودي
ورود كاربران
کتابخانه عمومی علوی یوسف آباد

این کتابخانه در سال 1392 تاسیس شده و دارای 200 متر زیر بنا ،20 مترسالن مطالعه بزرگسالان و 16 متر سالن مطالعه کودکان می باشد. این کتابخانه با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دهیاری روستای یوسف آباد بنا شده است.
یک سالن مطالعه برای بزرگسالان و یک سالن مطالعه مجزا برای کودکان می باشد. که در هر سالن قفسه های مربوط به کتابهای خودشان گنجانده شده است.تعداد کتابهای بخش بزرگسالان در حدود 2183 کتاب که شامل کتابهای فارسی ، غیر فارسی و کتابهای کمک آموزشی می باشد.

اعضا:کتابخانه علوی از بهمن ماه 1392 شروع به عضو گیری نموده و با دعوت از عموم اهالی روستای یوسف آباد تلاش به این مهم نموده است. در تیر ماه 1393 این کتابخانه دارای 211 عضو فعال می باشد. که به طور میانگین هر عضو در ماه 3 کتاب به امانت می برند.

اعضای زیر هفت سال: این کتابخانه در جهت جذب افراد زیر هفت سال نیز تلاش نموده و جهت ایجاد علاقه مندی کودکان به کتاب و کتابخوانی از تمام کودکان زیر هفت سال دعوت به عضویت نموده است.فعالیت های کودکان در بخش مخصوص به خود
فعالیت هایی از قبیل کلاس قصه گویی ،معرفی کتاب ، حدیث هفته ، حفظ شعر و ... می توان اشاره نمود.

بخش امانت: میانگین تعداد کتابی که ماهیانه به هر عضو امانت داده می شود سه کتاب می باشد ،کلیه منابع موجود در مخزن کتابخانه درحال ثبت در نرم افزار می باشد.
بخش کودکان: بخش کودکان و نوجوانان کتابخانه ویر دارای 404 نسخه کتاب ثبت شده و 150 عضو کودک و نوجوان است. بخش کودکان و نوجوانان دارای فعالیت‌هایی از جمله امانت کتاب، کتاب‌خوانی، قصه‌گویی، نقاشی ، قرآندر قالب قصه و نظایرآن است و این برنامه ها به صورت مستمر ادامه دارد.
بخش نشریات :بخش نشریات کتابخانه شامل 25عنوان (ماهانه) در موضوعات مختلف دارا می باشد.

طرح کتاب من:در این طرح می‌توانید در صورت مراجعه به کتابخانه و موجود نبودن کتاب مورد نیازتان، با پر کردن فرم مخصوص و ورود اطلاعات کتاب درخواستی به سامانه، پس از بررسی در کوتاهترین زمان ممکن کتاب مورد نظر خود را دریافت نمایید.
بخش مسابقات فرهنگی:شبکه کتابخوانـان حرفه‌ای نـهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (Booki.ir)، اقدام به برگزاری مسابقات آنلاین و مکتوب مختلفی برای کلیه‌ی اقشار جامعه نموده است که منابع مسابقات فوق در این بخش ارایه می شود.
بخش دفاع مقدس:در راستای ارزشگزاری و آشنایی مراجعین محترم با آرمان ها و آثار دفاع مقدس، این بخش در کتابخانه ایجاد شده است.
آدرس کتابخانه: روستای یوسف آباد
تلفن: 02435853318
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما