صفحه اصليتصوير هامتون عموميمنو اشيا افقيورود كاربران
كتابخانه عمومي سهروردي


كتابخانه ي سهروردي اولين بار در سال 1346 به صورت قرائتخانه در خيابان سعدي وسط ، ساختمان فعلي صدف در محل اداره فرهنگ و هنر وابسته به آموزش و پرورش آن زمان تاسيس شد . مسووليت كتابخانه در آن زمان بر عهده ابراهيم همتيان بود و تا سال 1356 درآن محل به فعاليت خود ادامه داد و همان سال به محل فعلي منتقل گرديد . ساختمان فعلي نيز در ارديبهشت سال 1356 در چهار طبقه و در زميني به مساحت 380 متر مربع احداث گرديده است. كتابخانه ي سهروردي در ابتدا به وسيله اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اداره مي‌شد اما از اوايل سال 1383 همزمان با تصويب قانون تاسيس و نحوه ي اداره ي كتابخانه هاي عمومي كشور همانند ساير كتابخانه‌هاي عمومي زير نظر مديريت امور كتابخانه هاي عمومي زنجان فعاليت مي نمايد .

اين كتابخانه از نظر فرهنگي درجه ي يك محسوب شده و در حال حاضر داراي نه نفر نيروي شاغل مي باشد كه از اين تعداد سه نفر در كتابخانه ،سه نفر در كافي نت و مركز اطلاع رساني ، يك نفر نيز در بخش خدمات فني تازه هاي كتاب و دو نفر نيز به عنوان نيروي خدماتي براي مراجعان خدمات ارائه مي دهند . هم اكنون اين كتابخانه داراي 1787نفر عضو مي باشد . كتابخانه به روش سيستم باز اداره مي شود و مراجعه كننده شخصا مي تواند در داخل مخزن كتابخانه منابع مورد نظر خود را بررسي نموده و پس از انتخاب كتاب مورد نظر خود آن را به امانت بگيرد .


كتابخانه ي سهروردي داراي 7 دستگاه رايانه ي مجهز به نرم افزار كتابخانه‌اي "نمايه " مي‌باشد كه از اين تعداد دو دستگاه جهت جستجوي كتاب در اختيار اعضاء قرار گرفته و بقيه جهت انجام كارهاي فني و فعاليتهاي كتابخانه اعم از فهرستنويسي، پذيرش اعضا و امانت دهي كتاب و جستجوي مقالات علمي و آموزشي به كار مي‌روند. همچنين در بخش كافي نت و مركز اطلاع رساني كتابخانه نيز تعداد 14دستگاه رايانه جهت استفاده كاربران پيش بيني شده است . اين كتابخانه همه روزه بجز روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي به روي علاقمندان باز است و روزانه به طور متوسط حدود 350نفر به اين كتابخانه مراجعه مي‌نمايند
وبلاگ : sohrevardilibzanjan.blogfa.com
آدرس :  زنجان - خيابان سعدي وسط - روربروي مخابرات
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما