بيشتر
1
محمود پوروهاب: پیوند کودکان با آثار آئینی از ثمرات جشنواره کتابخوانی رضوی است محمود پوروهاب، نویسنده کتاب «مژده گل» از کتاب‌های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: معرفی کتاب‌های آئینی به کودکان و نوجوانان، یکی از مهمترین نتایج مطلوب برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، محمود پوروهاب در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه تولید کتاب کودک و نوجوان رضوی در شهرکرد اظهار داشت: همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در انتخاب و معرفی کتاب‌های آئینی برای رده‌های سنی مختلف اقدامی شایسته در سال‌های اخیر بوده است، چراکه چنین اقدامی در سال‌های پیشتر مغفول مانده بود و نیاز به آن به شدت احساس می‌شد.

وی ادامه داد: در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شورایی فعال است که به بررسی و پایش کتاب‌های مناسب برای کودکان، نوجوانان و همچنین بزرگسالان می‌پردازد و با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی این کتاب‌ها را به اقشار و رده‌های سنی مختلف مردم معرفی می‌کند که این اقدام بسیار جای تقدیر دارد.

پوروهاب با اشاره به نقش موثر جشنواره کتابخوانی رضوی  در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تصریح کرد: چنین جشنواره‌هایی هم مشوقی برای نویسندگان است و هم در فرهنگسازی امر کتاب و کتابخوانی کاری ارزشمندی محسوب می‌شود و هرچه در برگزاری چنین جشنواره‌هایی تلاش شود بی شک نقش آن را در افزایش سرانه مطالعه بیش از پیش خواهیم دید.

وی در پایان از همه کودکان و نوجوانان برای شرکت در این جشنواره دعوت کرد و گفت: بی شک کودکان و نوجوانان با شرکت در این جشنواره، کتاب‌های مورد علاقه خود را پیدا می‌کنند و لذت می‌برند.

کتاب داستانی «مژده گل» در بردارنده داستان های کوتاهی از چهارده معصوم (علیهم السلام) برای گروه سنی کودک و نوجوان است که به قلم محمود پور وهاب و مجید ملا محمدی به چاپ رسیده است. این کتاب که داستان هایی از زندگی امام رضا (ع) را روایت می‌کند، به عنوان یکی از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 82