بيشتر
1

2
1397/5/23 سه‌شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود مطرح شد؛ استمرار نشست های کتابخوانی و معرفی کتاب اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود با حضور اعضای انجمن در محل بخشداری این بخش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود در سال 97، هفدهم مرداد ماه در محل بخشداری و  به ریاست فخر فاطمی بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود برگزار شد.
در این جلسه، بخشدار بخش بزینه رود با اشاره به اهمیت و جایگاه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بیان داشت: کتابها باید در دسترس همگان باشد و کتابخانه های عمومی بعنوان محل مراجعه عموم مردم باید دسترس پذیری مراجعین به منابع درخواستی را تسهیل کنند.
وی ادامه داد: عادت به مطالعه باید از دوران کودکی به فرزندان آموزش داده شود و بهترین راه آن، مطالعه و کتابخوانی والدین در منزل است چراکه کودکان از رفتار ما، شخصیت می گیرند و می آموزند چگونه زندگی کنند و والدین بهترین الگو و مشوق در این زمینه می توانند باشند.
فخرفاطمی افزود: برگزاری جلسات معرفی کتاب و نشست های کتابخوانی به صورت مستمر و منظم در محل کتابخانه های عمومی بی تردید در افزایش کتابخوانی موثر خواهد بود.
سید مهدی موسوی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آمار شرکت کنندگان در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال 96، آماری از شرکت کنندگان امسال در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی ارائه داد و افزود: امسال نسبت به سال گذشته مشارکت در بخش مکتوب جشنواره افزایش داشته است.
در ادامه جلسه، مسئول کتابخانه شهید خدابنده لو گزارش مختصری از عملکرد کتابخانه در چهار ماهه سالجاری ارائه داد و بخشی از برنامه ها و فعالیت های فرهنگی کتابخانه را تشریح کرد.
در پایان اعضا در خصوص دستورجلسه به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 128