بيشتر
1
1397/7/17 سه‌شنبه به مناسب 23مهرماه، روز جهانی نابینایان؛ جلسه هم اندیشی ویژه بزرگداشت روز عصای سفید برگزار شد جلسه هم اندیشی بزرگداشت روز عصای سفید جهت هماهنگی برنامه های اجرایی در محل انجمن نابینایان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، به مناسبت در پیش بودن روز جهانی نابینایان(روز عصای سفید) در 23مهرماه، جلسه هم اندیشی جهت هماهنگی انسجام برنامه های اجرایی، با حضور قاسم موحدیان، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان؛ علی خالقی، مدیرعامل انجمن نابینایان زنجان؛ اعضای هیئت رئیسه انجمن نابینایان؛ فاطمه محسنی، مسئول کتابخانه عمومی اندیشه سپید و جمعی از نابینایان در محل انجمن برگزار شد. 
مدیرعامل انجمن نابینایان ضمن تقدیر از خدمات کتابخانه عمومی اندیشه سپید بیان داشت: خوشبختانه شرایط و نیازهای مطالعاتی و کتابخوانی نابینایان و کم بینایان در گروههای سنی: کودک، نوجوان و قشر دانشجو در کتابخانه عمومی اندیشه سپید در نظر گرفته شده و این کتابخانه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و فراهم آوری امکانات و تجهیزات ضروری برای این قشر جامعه توانسته خدمات مناسبی را ارائه کند.
 موحدیان نیز ضمن ابراز خرسندی از استقبال نابینایان و کم بینایان زنجان و سایر استانها از منابع کتابخانه عمومی اندیشه سپید علی الخصوص در بخش کتب گویا، تسریع در روند دسترس پذیری به منابع برای نابینایان و کم بینایان را جزو اولویت های برنامه ای کتابخانه برشمرد.
وی همچنین، با اشاره به برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه، خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش انجمن نابینایان با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای تهیه و تامین منابع و حمایت از بزنامه های فرهنگی همچون: نشست قصه گویی، نشست های کتابخوانی، آشنایی با تجهیزات کتابخوانی موجود در کتابخانه، آشنایی با کامپیوتر و انواع نرم افزارهای نابینایی و کم بینایی متن خوان شد.
محسنی مسئول کتابخانه عمومی اندیشه سپید(روشندلان)نیز با اشاره به فعالیت ها و برنامه های کتابخانه تصریح کرد: مراجعین نابینا و کم بینا توانسته اند جایگاه خود را در کتابخانه پیدا کنند و ما تلاش داریم با جلب رضایتمندی مراجعین خود، در راستای رفع موانع کتابخوانی این گروه، امکان دسترسی به منابع را برایشان تسهیل کنیم.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 90