بيشتر
1
1397/4/16 شنبه در راستای هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛ کاهش آسیب های اجتماعی با مطالعه کتابهای مفید مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در راستای تبیین هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، امیرعلی نیکبخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با مسیح اله سلطانی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در خصوص هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تبیین روند هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به اهمیت و جایگاه کتابخوانی در اصلاح امور فردی و اجتماعی افراد بیان داشت: همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و اگر بتوانیم ترویج مطالعه کتابهای مفید را در بین مردم نهادینه کنیم بی تردید هزینه ها در آینده برای جبران ناهنجاری های اجتماعی کاهش خواهد یافت.
وی تاکید کرد: اجرای جشنواره کتابخوانی رضوی هم ترویج فرهنگ کتابخوانی و هم ترویج سیره و روش درست زندگی بزرگان دینی است، بنابراین انتظار می رود کلیه دستگاهها در این خصوص احساس تکلیف نمایند و در راستای برگزاری شایسته این جشنواره اداره کل کتابخانه های عمومی را همراهی نمایند.
سلطانی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان نیز در این دیدار با استقبال از برگزاری این جشنواره اظهار نمود: برخی از آسیب های اجتماعی همچون: اعتیاد، افسردگی، استرس، طلاق و ... با افزایش آگاهی افراد نسبت به آنها و درک درست از شرایط موجود قابل پیشگیری است.
ایشان ادامه داد: ارائه سیر مطالعاتی و معرفی منابع مفید توسط کتابخانه های عمومی در افزایش آگاهی رسانی و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه سهم بسزایی دارد و در همین راستا، جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک حرکت ترویجی کتابخوانی با محتوای آشنایی با سیره امام رضا(ع) می تواند معرف خوبی برای سبک زندگی سالم دینی باشد و امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این حرکت فرهنگی مذهبی مشارکت خواهد نمود.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 101