بيشتر
1
در راستای هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛ کاهش آسیب های اجتماعی با مطالعه کتابهای مفید مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در راستای تبیین هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، امیرعلی نیکبخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با مسیح اله سلطانی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در خصوص هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تبیین روند هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به اهمیت و جایگاه کتابخوانی در اصلاح امور فردی و اجتماعی افراد بیان داشت: همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و اگر بتوانیم ترویج مطالعه کتابهای مفید را در بین مردم نهادینه کنیم بی تردید هزینه ها در آینده برای جبران ناهنجاری های اجتماعی کاهش خواهد یافت.
وی تاکید کرد: اجرای جشنواره کتابخوانی رضوی هم ترویج فرهنگ کتابخوانی و هم ترویج سیره و روش درست زندگی بزرگان دینی است، بنابراین انتظار می رود کلیه دستگاهها در این خصوص احساس تکلیف نمایند و در راستای برگزاری شایسته این جشنواره اداره کل کتابخانه های عمومی را همراهی نمایند.
سلطانی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان نیز در این دیدار با استقبال از برگزاری این جشنواره اظهار نمود: برخی از آسیب های اجتماعی همچون: اعتیاد، افسردگی، استرس، طلاق و ... با افزایش آگاهی افراد نسبت به آنها و درک درست از شرایط موجود قابل پیشگیری است.
ایشان ادامه داد: ارائه سیر مطالعاتی و معرفی منابع مفید توسط کتابخانه های عمومی در افزایش آگاهی رسانی و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه سهم بسزایی دارد و در همین راستا، جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک حرکت ترویجی کتابخوانی با محتوای آشنایی با سیره امام رضا(ع) می تواند معرف خوبی برای سبک زندگی سالم دینی باشد و امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این حرکت فرهنگی مذهبی مشارکت خواهد نمود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 102